ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ - Να αποσυρθεί η νέα απειλητική εγκύκλιος του ΥΠΑΙΘΑ! Παράσταση διαμαρτυρίας στην Περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής, 11 Ιουλίου, 11 π.μ.
Περίληψη ανάρτησης:
Μέσα στο καλοκαίρι, το ΥΠΑΙΘΑ με έγγραφο του Γ.Γ. επιχειρεί για πολλοστή φορά να τρομοκρατήσει τους εκπαιδευτικούς που συμμετέχουν στην απεργία-αποχή. Σύμφωνα με αυτό καλεί τους/τις αξιολογητές/τριες να προβούν σε όλες εκείνες τις απαραίτητες ενέργειες που απαιτούνται για τη διευθέτηση τυχόν υφιστάμενων εκκρεμοτήτων στην ειδική ψηφιακή εφαρμογή για την ατομική αξιολόγηση των εκπαιδευτικών και μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ. Επιπλέον καλεί τους Διευθυντές/ντριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης να εφαρμόσουν τη διάταξη του άρθρου 56 του ν.4823/2021(Α΄136). Απαιτούμε ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ το έγγραφο αυτό να αποσυρθεί!
Συνημμένο αρχείο:
- Συνδεθείτε για να υποβάλετε σχόλια