ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ - Να ανακληθούν όλες οι συνδικαλιστικές διώξεις
Περίληψη ανάρτησης:
Η πρόσφατη ενεργοποίηση ΕΔΕ και η κλήση για κατάθεση της συναδέλφισσας Χρύσας Χοτζόγλου μέλους της ΕΛΜΕ Πειραιά και του συναδέλφου αναπληρωτή Δημήτρη Χαρτζουλάκη μέλους του ΔΣ της ΕΛΜΕ Πειραιά, αποτελούν μια νέα σελίδα στην βιομηχανία κατασκευής συνδικαλιστικών διώξεων. Είχε προηγηθεί η κλήση του Γιώργου Καββαδία σε έγγραφες εξηγήσεις από τον ΔΙΔΕ Πειραιά για άρθρο του στα ΜΜΕ, που στη συνέχεια παραπέμφθηκε σε ΕΔΕ. Το Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Πειραιά είχε συντάξει και έθεσε στη διάθεση του συναδέλφου ΓΚ, το εξής κείμενο για να καταθέσει:
Συνημμένο αρχείο:
- Συνδεθείτε για να υποβάλετε σχόλια