ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ - Κάτω τα χέρια από τους/τις συναδέλφους! Κάτω τα χέρια από την απεργία! Παράσταση διαμαρτυρίας των Συλλόγων Π.Ε. Πειραιά στη Δ/νση Πειραιά Πέμπτη 11 Απριλίου, 2 μμ
Περίληψη ανάρτησης:
Το Δ.Σ. του Συλλόγου μας αφού έλαβε υπόψη του την -χουντικής έμπνευσης- 34412/Ε3/ 3-4-2024 εγκύκλιο του Γ.Γ. του ΥΠΑΙΘΑ με θέμα: «Αντικατάσταση στελεχών εκπαίδευσης που δεν συμμετέχουν στην αξιολόγηση», αποφασίζει τα ακόλουθα: Καταγγέλλει την κυβέρνηση και το ΥΠΑΙΘΑ διότι με αντιδημοκρατικές και αντισυνταγματικές μεθοδεύσεις αμφισβητείται το κατοχυρωμένο απεργιακό δικαίωμα Διευθυντών/ντριών-Προϊσταμένων σχολικών μονάδων οι οποίοι/ες υπερασπιζόμενοι/ες το Δημόσιο σχολείο και τους μαθητές τους, μετέχουν σε κηρυγμένη απεργία-αποχή από τις διαδικασίες αξιολόγησης!
Συνημμένο αρχείο:
- Συνδεθείτε για να υποβάλετε σχόλια