ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ - Ψήφισμα συμπαράστασης - Κάτω τα χέρια από τη συνδικαλιστική δράση
Περίληψη ανάρτησης:
Η πρόσφατη ενεργοποίηση ΕΔΕ και η κλήση για κατάθεση της συναδέλφισσας Χρύσας Χοτζόγλου μέλους της ΕΛΜΕ Πειραιά, αποτελούν μια νέα σελίδα στη βιομηχανία κατασκευής συνδικαλιστικών διώξεων.Το γεγονός αυτό έχει ιδιαίτερη σημασία την περίοδο που διανύουμε, η οποία χαρακτηρίζεται από την, με κάθε τρόπο εντεινόμενη προσπάθεια της κυβέρνησης και του ΥΠΑΙΘA, να επιβάλουν δια της τρομοκρατίας τη διαβόητη αξιολόγηση. Καθώς, όπως όλα δείχνουν, η ΕΔΕ συνδέεται με επιτυχημένη κινητοποίηση στο σχολείο της συναδέλφισσας, όπου εκφράστηκε μαζικά, από εκπαιδευτικούς και μαθητές, η αντίθεση στην αξιολόγηση.
Συνημμένο αρχείο:
- Συνδεθείτε για να υποβάλετε σχόλια