ΔΟΕ - 3η κεντρική δράση, Κυριακή 3 Μαρτίου, 6:30 μμ. Διαδικτυακή Εκδήλωση «Η σημασία των σχολικών χώρων και των κτιριακών υποδομών στην ανάπτυξη των παιδιών σχολικής και προσχολικής ηλικίας. Ερευνητικά δεδομένα και επιστημονικές προσεγγίσεις»
...Το σύνολο των δράσεων που θα υλοποιηθούν αποτελούν μια προσπάθεια εκπαιδευτικής, παιδαγωγικής και κοινωνικής παρέμβασης, που θα τεκμηριώσει θέσεις και αιτήματα του κλάδου, θα εξοπλίσει το εκπαιδευτικό κίνημα, θα αναδείξει την εφαρμοζόμενη αντιεκπαιδευτική πολιτική. Σε αυτό το πλαίσιο πραγματοποιείται η τρίτη διαδικτυακή εκδήλωση την Κυριακή 3 Μαρτίου 2024, με τίτλο: « σημασία των σχολικών χώρων και των κτιριακών υποδομών στην ανάπτυξη των παιδιών σχολικής και προσχολικής ηλικίας. Ερευνητικά δεδομένα και επιστημονικές προσεγγίσεις». Εισηγητές: 1. Γιώργος Χριστόπουλος, μέλος Κ.ΑΝ.Ε.Π. και Πρόεδρος Ο.Ι.Ε.Λ.Ε. 2. Κυριακή Τσουκαλά, Ομότιμη Καθηγήτρια του Τμήματος Αρχιτεκτόνων – Μηχανικών του Α.Π.Θ. 3. Μανώλης Δανδουλάκης, Πρόεδρος Σωματείου εργαζομένων στην ΚΤ.ΥΠ. Η Εκδήλωση θα προβάλλεται ζωντανά στο youtube στον σύνδεσμο: https://youtube.com/live/OglkwN4iERg?feature=share
- Συνδεθείτε για να υποβάλετε σχόλια