ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ - Έκτακτη Γενική Συνέλευση του Συλλόγου, Τρίτη 13 Φεβρουαρίου, 6.30 μ.μ., στο 36ο Δ.Σχ. Πειραιά
Περίληψη ανάρτησης:
Η κυβέρνηση ομολογώντας την ήττα της έστειλε την απεργία-αποχή των εκπαιδευτικών ομοσπονδιών στα δικαστήρια, επιλέγοντας -μετά τους εκβιασμούς απέναντι στους νεοδιόριστους συναδέλφους- τον δρόμο της ανοιχτής καταστολής. Με την κίνηση αυτή αποδεικνύει ότι η αξιολόγηση δεν είναι τίποτε άλλο παρά η προσπάθεια χειραγώγησης και τρομοκράτησης των εκπαιδευτικών για να περάσουν: η κατηγοριοποίηση των σχολείων, η άλωση των εργασιακών και μορφωτικών δικαιωμάτων στην εκπαίδευση, η ιδιωτικοποίηση και η περαιτέρω συρρίκνωση της δημόσιας παιδείας...
Συνημμένο αρχείο:
- Συνδεθείτε για να υποβάλετε σχόλια